Evropský noviciát Eucharistiánů

CORTEMAGGIORE

 


Vpravo vidíte farní kostel Cortemaggiore zasvěcený sv. Lorenzovi, dříve byl kostelem kapitulním. Je to druhý největší kostel diecéze Piacenza. Byl vybudován souběžně s naším klášterním kostelem v letech 1489-1497. V těch letech bylo budované celé Cortemaggiore a tak hned zpočátku dostalo svoji pravidelnost. Stylem kolmých ulic připomíná český Terezín. Cortemaggiore je dnes známé především jako "domov" firmy AGIP, která zde začala před lety těžit ropu. Dodnes zaměstnává většinu z obyvatel, ačkoli původní ložiska už jsou prázdná. V původních podzemních jeskyních je nyní skladován zemní plyn.

   
 

       

  

Další tři z šesti kostelů Cortemaggiore - zleva: kostel sv. Josefa, nemocniční kostel

a hřbitovní kostel. Poslední kostel dnes už jako kostel neslouží a proměnil se v antikvariát. Kostel sv. Josefa (vlevo) zvenku vypadá odpudivě, ale uvnitř je to velmi pěkný barokní kostelík s mnoha desítkami andělíčků ve štuce a mnoha dalšími malovanými. Sv. Josef na hlavním oltáři je označen nápisem "VIRGINITATIS CUSTOS". V kostele sv. Josefa se farní společenství schází k bohoslužbám jen o svátcích sv. Josefa a po celý měsíc březen. 

  

 

Toto je Via Matteotti, která od náměstí a farního kostela vede k našemu konventu a dál pak do medalekého Busseta, rodiště skladatele Giuseppe Verdiho, jehož stoleté výročí si připomínáme právě nyní v roce 2001. Při té příležitosti zde bylo uspořádáno již několik koncertů. Jedna z jeho skladeb nalezla inspiraci v jednom z obrazů v místním farním kostele.

 

 

 

Noční pohled na náměstí a farní kostel sv. Lorenza. Toto náměstí se každou první neděli v měsíci promění v tržiště. Po širokém okolí je navíc známé každoroční "Fierou", výstavou snad všeho, která se pořádá vždy o svátku sv. Josefa, letos již ve svém 521 ročníku. Fiera se neomezuje pouze na náměstí, ale zaměstná na 14 dní celé Cortemaggiore. I v našem konventu se již dva týdny připravuje na prodejní výstavu sýrů, která je pravidelnou součástí Fiery. Výstavu dobytka letos nahradily historické zemědělské stroje a automobily. (Všechny fotky jsou ze 6. a 7. ledna, takže Fieru zde nenajdete)

 

 

HOME | Noviciát

Rozlišování povolání | Eucharistická teologie & spiritualita | Knihovnička


©2001 Kongregace Nejsvětější svátosti,  email: chrast@katolik.cz
tel. (0043) 1 597 81 17 (+ klapka : české 51 / 33 / 44; provinciál -německy 42)